KARADENİZ KİTAP FUARI'NI NEDEN ZİYARET ETMELİSİNİZ?

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği beraberinde düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarı, düzenlendiği ilk günden bugüne kadar yüz binlerce kitapseveri bir araya getirdi. 28 Eylül – 6 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarı, takviminize eklemeyi unutmayın!

Tüyap Bursa Kitap Fuarı için size hatırlatmamız gereken bazı heyecan verici ayrıntılar:


 

En Güncel Yayınlar

En son çıkan kitapları fuar alanında bulabileceksiniz! Kitap fuarları, genellikle yeni yayımlanmış veya tanıtımı yapılmış ancak geniş kitlelere ulaşmamış eserlere de ev sahipliği yapar. Yeni yazarları ve yayınları keşfederek edebiyat dünyasında güncel kalmak ve kitap koleksiyonunuzu yenilemek için mükemmel bir fırsat sizi bekliyor.

Zengin İçerik Türü

Fuar, geniş bir kitap yelpazesi sunar. Edebiyat, tarih, bilim, sanat, çocuk kitapları, eğitim ve kaynak yayınları gibi farklı kategorilerden eserleri bir arada bulabilirsiniz. Türk ve Dünya Edebiyatı’na ait birçok eseri stantları gezerek inceleyebilir ve ilgi alanlarınıza uygun eserleri keşfedebilirsiniz.

Yüzlerce Yazar

Kitap fuarları, yazarların okurlarıyla buluştuğu ve imza günleri düzenlediği özel etkinliklere ev sahipliği yapar. Sevdiğiniz yazarlarla birebir iletişim kurma ve onlardan eserler hakkında daha fazla bilgi alma fırsatını kaçırmayın! Karadeniz Kitap Fuarı’nda ayrıca bölgedeki yazarlarla tanışabilir ve yerel edebiyatın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Özel İndirimler

Fuarda birçok yayınevinden özel indirimler ve kampanyalar sizi bekliyor. Kitap alışverişi yapmak için daha iyi bir zaman olamaz! Yayınevleri, fuar süresince belirli kitapları, paketleri veya geniş bir ürün yelpazesini indirimli fiyatlarla sunabilir. Fuar okurlarına özel indirimler sağlayan yayınevleri ayrıca çeşitli kampanyalar aracılığıyla da indirim uygulayarak daha fazla kitaba sahip olmanızı sağlar.

 

Eğitici Etkinlikler

Edebiyat dünyasının önde gelen yazar ve şairlerinin bilgi birikiminden faydalanmak için çeşitli etkinlikler sizleri bekliyor. Dokuz gün boyunca şiir dinletisi, söyleşi ve panel gibi kültürel etkinliklerle eşsiz bir deneyim yaşayabilir ve edebiyat dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek ve daha fazla bilgi edinmek için bu fırsatı değerlendirin!

Eğlenceli Aktiviteler

Atölye çalışmaları ve tiyatro gösterileri gibi etkinliklerle keyifli vakit geçirebilir, kitap alışverişinin yanı sıra eğlenceli deneyimler de yaşayabilirsiniz. Fuar boyunca çocuklar için düzenlenen eğitici ve eğlenceli etkinliklere katılabilir, kitapların büyülü dünyasına tanıklık edebilirsiniz.

Gizli Hazineler

Süreli yayınlar, dergiler, fanzinler ve kıymetli ikinci el ürünler de burada! Fuar alanında sahaf stantlarını gezerek istediğiniz konularda kitaplar bulabilir, eski ve nadir baskılara rastlayabilir ve koleksiyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Uzun zamandır aklınızda olan ve bulmayı arzuladığınız kıymetli hazine, Karadeniz Kitap Fuarı’nda.

Farklı Sesler

Düşüncelerin aracısı kitaplar, bir ses olarak fuar alanında sizi bekliyor. Fuarda yer alan dernek ve sivil toplum kuruluşları ile görüşerek farklılıklara tanıklık etme ve keşfetme zamanı! Hayata farklı perspektiflerden bakmanızı sağlayacak sivil toplum kuruluşları ve dernekler, sizlere çeşitli kültürel deneyimler yaşatmak için Karadeniz Kitap Fuarı’nda. Eğitim, kültür ve sanat, vb. alanlarda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların, yürütmüş oldukları projeleri ve ilgili yayınları inceleyebilirsiniz.